Haber

Anadolu Üniversitesi 10 ilde öğrencilerden kayıt ücreti almayacağını duyurdu!

Kahramanmaraş Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz bölgesi merkezli 7,6 ve 7,7 büyüklüğündeki depremler sonucunda 10 ilde büyük hasar meydana geldi. Bu depremin ardından birçok kurum ve kuruluş bölgede yaşayan vatandaşlara pozitif ayrımcılık uygulamaya başladı. Anadolu Üniversitesi, depremden etkilenen 10 ilde yaşayan ve açık öğretim fakültelerine kayıtlı öğrenciler için de bir uygulama duyurdu. Bu açıklamaya göre Anadolu Üniversitesi, depremden etkilenen 10 ilde öğrencilerden kayıt yenileme ücreti almayacak.

Anadolu Üniversitesi 10 ilde öğrencilerden kayıt ücreti almayacak

Anadolu Üniversitesi, depremden etkilenen 10 ilde Açık Öğretim İktisat ve İşletme Fakültelerinde öğrenim gören öğrencilerden kayıt yenileme ücreti almayacağını bugün duyurdu. Bu iller Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’dır.

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan bu açıklamaya ek olarak Bahar Dönemi kayıt işlemlerinin 13 Şubat’ta başlayacağı ve 2 Mart’a kadar devam edeceği belirtildi. Anadolu Üniversitesi’nin açıköğretim fakültelerine kayıt yaptıran öğrenciler aşağıdaki adımları izleyerek öğrenim ücretinden muaf olabilecekler. :

Maraş’ta 3’üncü deprem olursa yıkılacak bina sayısı belli oldu!

Anadolu Üniversitesi’nin aosogrenci.anadolu.edu.tr sitesine giriş yapınız.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu