Yaşam

Bob Marley’in torunu Joseph Mersa Marley hayatını kaybetti

Jamaikalı-Amerikalı reggae sanatçısı Joseph Mersa Marley, geçtiğimiz Salı sabahı arabasında hareketsiz bulundu.

ASTIM KRİZİNDEN HAYATINI KAYBETTİ

Şarkıcının ölümü ilk olarak Jamaikalı yayın muhabiri Abka Fitz-Henley tarafından bildirildi. Sahne adı Jo Mersa olan sanatçının hayatı boyunca astımla mücadele ettiği ortaya çıktı.

HUKUK SEVDİKLERİNİ GÜÇLENDİRDİ

Genç müzisyen, klasik reggae’yi modern ritimler ve müzik tarzlarıyla bütünleştirmesiyle biliniyordu. Marley, kariyeri boyunca ailesinin mirasına sahip çıktı. Genç müzisyenin ölümünün ardından Major Lazer’in DJ’i Walshy Fire gibi ünlü isimler, Marley’in sonografisinin altına “Jah biliyor. Yeteneği ve zekası deliydi. Seni seviyorum kral. Seninle çalışmaktan çok memnunum” mesajları yazdı.

REGGAE MÜZİK TÜRÜ NEDİR?

“Reggae”, Jamaika’ya özgü bir müzik türüdür. Ritmini kalp atışından aldığı söylenir. Jamaika yöntemi aynı zamanda rock olarak da adlandırılır. 1970’li yıllarda analog yöntemlerle yapılmış bir müzik iken, 1980’li yılların ortalarından itibaren dönemin teknolojik gelişmeleriyle doğru orantılı olarak dijital sese doğru yönelmiştir. İnanç, aşk, barış, yoksulluk ve eşitsizlikler gibi temaları barındırır. 1970’lerden beri dünyada popülerlik kazanmıştır. Efsanevi sanatçı Bob Marley, reggae’nin dünya çapında tanınmasını sağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu