Haber

DEM Partisi tarih verdi: Başak Demirtaş da aday havuzumuzda

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Partisi); İstanbul, Ankara ve Antalya’daki yerel seçimlere kendi adaylarıyla katılma kararı aldı. DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, bugün parti genel merkezinde gazetecilerin karşısına çıktı.

Ayşegül Doğan,“9 Şubat’a kadar hem İstanbul’da hem de diğer illerde aday göstereceğimiz adayların yerlerini ve isimlerini sizlerle paylaşacağız. Artık İstanbul için DEM zamanı diyoruz” dedi.

Başak Demirtaş’la ilgili soruya yanıt veren Doğan, “İstanbul dahil aday göstereceğimiz isimleri 9 Şubat’a kadar açıklayacağız. Sayın Başak Demirtaş da aday havuzumuzda.”

Partinin İstanbul’dan aday gösterme kararı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) eşbaşkanlığına Başak Demirtaş’ın aday gösterilip gösterilmeyeceği konusundaki merakı artırdı.

Başak Demirtaş, “Bana bir görev düşerse buna hazırım. “Barış ve demokrasinin önünü açacağına inanıyorsak ve bunun için bir sorumluluk varsa ben hazırım” dedi. Parti sözcüsü Ayşegül Doğan, “Başak Demirtaş siyaset yapacaksa adresi DEM Partisidir” değerlendirmesinde bulundu.

(HABER MERKEZİ)

akincilar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu