Ekonomi

Eczanelerde iflas dalgası başlayabilir

Türk Eczacılar Birliği Lideri Arman Üney, eczacıların içinde bulunduğu ekonomik çıkmaza ve ilaç sıkıntısına dikkat çekmek için 27 Kasım’da Ankara’da olacak. “Büyük Eczacı Mitingi”yaptığını hatırlattı.

Üney’nin yazılı açıklaması şöyle:

“- 14 yıl sonra 20 bini aşkın çalışma arkadaşımızla sahaları doldurduk, son yılların en popüler meslek buluşmalarından birini gerçekleştirdik. Mitingimizi takip eden süreçte Türk Eczacılar Birliği olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, SGK, TİTCK gibi kamu kurumlarıyla üst düzey toplantılar gerçekleştirdik.

– Sorunlarımızı birinci elden en net şekilde konuştuk. Analiz önerilerimizi sunduk. Kamu otoritesinin eczacıların var olma ve yoksullukla mücadele çabalarına ve yaşadıkları sorunlara kayıtsız kalmayacağına inanmak istiyoruz. Ama biz eczacıların tahammüllerinin bir sınırı var ve o gücün de sonuna geldik.

– Ekonomik sıkıntılarımıza ilaçsızlık da eklenince hem ekonomik hem de manevi olarak sözün bittiği noktaya geldik. Acil önlem alınmazsa iflas eden ve kapanan eczaneler görmemiz an meselesi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu