Haber

İmamoğlu, gençlerden hiçbir feragat olmaksızın oy kullanmalarını istedi.

İSTANBUL (İGFA) –İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün rutin toplantılarını Büyükşehir Belediyesi’nin Habitat Şişli’deki etüt salonunda gerçekleştirdi.

Son seçimlerde çok sayıda gencin oy kullandığını öğrenen İmamoğlu, “Bu sistem değişirse 20-25 yılınız ile ilgili bir karar vereceksiniz. Sorun; milletimizin milli duyguları değil, milletimizin inancıdır. Sıkıştığı zaman kullanılan bir alandır” dedi.

Gençleri kayıpsız oy kullanmaya davet eden Önder İmamoğlu, “Tabii ki kendimiz oy istiyoruz. Ayrı, ama önce ateşsiz oy verin. Bunu istiyoruz” dedi.

“HİLE YAPMADIK, HİLE YAPMADIK!”

Millet İttifakı’nın doğruyu yapmaya çalıştığını vurgulayan Önder İmamoğlu, “Biz sizi aldatmadık, aldanmıyoruz. Kimse ‘İstanbul’daki Ekrem İmamoğlu yönetimi bunu söyledi, tersini yaptı’ diyemez. Yapamadıklarımız olabilir, eksiklerimiz olabilir, şu anda elde edemediğimiz şeyler olabilir. Ama asla aldatmadık. Mesela bugünkü yönetim, seçim zamanı başladığından beri bir şok oldu, neden ‘Kanal İstanbul’ demiyor? Kendini parçalıyordu, geçen sene ‘Kanal İstanbul’u yapacağız’ demiyor muydu? Neden artık söylemiyor? Çünkü bu yanlış. Çünkü atık. Çünkü insanlar kazanmıyor. Bir avuç insan, yatırımcı olacak. Artık çalışmıyor. Buna hile denir. Seçimden sonra Kanal İstanbul’u yapmak için kendini parçalayacak bir iktidar varsa. ona diyorum ki; Bu iktidar Türkiye’yi korumak için, İstanbul’u korumak için, doğayı korumak için, yaşamı korumak için, bireysel çıkarları değil, toplumsal çıkarları öncelemek için gitmelidir. Ondan sonrası kolay” dedi.

kigi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu