Haber

Manisa zeytin hasadında üreticiye destek oluyor

MANİSA (İGFA)– Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve beraberindeki heyet, zeytinin başkenti olarak adlandırılan Manisa Akhisar’da Yeğenoba-Hamit-Çıtak Mahallelerini ziyaret ederek tarladaki çiftçilere koruyucu malzeme dağıttı.

Dünyanın çeşitli yerlerinde yaşanan iklim değişiklikleri ve savaşlar gibi nedenlerin tarımsal üretimi olumsuz etkilediğinin bilincinde olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa’da tarımsal üretimin sürekliliği ve çeşitliliğinin sağlanması ve bunu sağlayacak unsurların desteklenmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Çiftçilerin gelirini artırın.

Bu kapsamda ilk olarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün katılımıyla domates ve biber hasadında işçilere yönelik başlatılan koruyucu ekipman dağıtımı, tütün ve üzüm hasadının ardından zeytin üreticilerine de devam ediyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Akhisar ilçesinin Yeğenoba, Hamit ve Çıtak Mahallelerinde tarlalarında zeytin hasadı yapan çiftçileri ziyaret etti. Öztozlu’ya, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta, Şube Müdürü Mustafa Eralp, Akhisar Muhtarlar İşleri Müdürü Murat İpek, Akhisar Muhtarlar Derneği Başkanı İhsan Gümüş, Yeğenoba Mahalle Muhtarı Mehmet Acun, Çıtak Mahalle Muhtarı Ramazan Türkut ve Hamit Mahalle Muhtarı Mustafa katıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, başkentte zeytin hasadı yapan çiftçilere hayırlı olmasını diledi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileterek verimli bir hasat dönemi geçirmesini dileyen Öztozlu ve beraberindeki heyet, zeytin hasadında çiftçilere plastik sepet, bez çanta, eldiven, şapka, bere, yağmurluk ve gözlükten oluşan gözetleme ekipmanları hediye etti. .

Zeytin hasadında çiftçiler, kendilerini ziyaret eden Manisa Büyükşehir Belediyesi heyetine de teşekkür etti. Vatandaşlar, Önder Ergün’ün kendilerini yalnız bırakmadığını belirterek, görüşlerini dile getirdi.

eskilhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu