Haber

TÜRK-İŞ ve SİME-SEN 1 Mayıs’ta Taksim’de

TÜRK-İŞ ve Devlet Memurları Sendikası (SİME-SEN) üyeleri, Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Anıtı’na çelenk koydu.

TÜRK – İŞ ve SİME-SEN üyeleri 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim’e geldi. Yönetim kurulu üyeleri Taksim’deki Cumhuriyet Anıtı’na yürüdü. TÜRK-İŞ ve SİME-SEN üyeleri anıta çelenk koyarak basın açıklaması yaptı.

“BU TATİL EMEKLİLERİN, İNANILMAZLARIN VE ÇOCUKLARIN GELECEĞİDİR”

TÜRK-İŞ Sendikası’ndan Cemail Bakındı, “Bu yıl bayramımızı kısıtlı olarak bize tahsis edilmiş bir Taksim Meydanı’nda kutlamak zorunda kaldık. Kararlıyız. Bu bayram sadece bizim bayramımız değil. Bu bayram Türkiye’nin bayramıdır. emeklilerin, dar gelirlilerin, geleceğin çocuklarının bayramıdır bu bayram.Biz vesilesiyle güzel bir Türkiye bulmaya çalışıyoruz.Özgür bir Türkiye bulmaya çalışıyoruz.Ülkemizin sıkıntıları var maalesef. 1 Mayıs’ı büyük bir üzüntüyle kutluyoruz. Bunu bir kutlama olarak görmüyorum, sadece haklarımız için bir haykırış olarak görüyorum. Güneyimizde bulunan 11 ilimizde şehit olan kardeşlerimize başsağlığı diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Geri kalanlara sağlık diliyorum” dedi.

“KAMU ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI VE YASAL TALEPLERİNİ BURAYA TAŞIMAK İÇİN MEYDANA GELDİK”

Devlet Memurları Sendikası Genel Sekreteri Oğuz Durkut, “Ülkemizin en büyük bağımsız sendikalarından biri olan ve Türkiye’de örneği olmayan bir sendikacılık geçmişine sahip olan Devlet Memurları Sendikası olarak bugün yaptığı çalışmalarla; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, kamu emekçilerinin sorunlarını ve haklı taleplerini dile getiriyor, gündeme taşımak için meydanlardayız.Bu vesileyle tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, 1 Mayıs’ta tarlalarda çalışmak zorunda kalan basın çalışanları ve can güvenliğimizi sağlayan Emniyet mensupları da dahil.” 1977’de hayatını kaybedenlerin anısına Kazancı Yokuşu’na karanfil bıraktı.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu